GIDA SEKTÖRÜ

GIDA SEKTÖRÜ
Gıda endüstrisi için mekanik salmastralar

Zor bir sektör olan gıda sektöründe, ürünlerin kalite standardını muhafaza edebilmek ve özellikle de çalışma prosedürlerinin maksimum düzeyde işlevsel olabilmesini sağlamak için pompalarda kullanılan mekanik salmastraların kaliteli olması son derece önemlidir.

Meccanotecnica Umbra Grubu, alt kuruluşu İsveç’li Huhnseal şirketinin de desteğiyle, kullanıldıkları pompalara artı nitelik ekleyebilecek mekanik salmastralar tasarlamak amacıyla yenilikçi çözümler bulmak için araştırmalar yapmıştır.

Gıda endüstrisi için mekanik salmastralar
360°
HİZMET
 

Alt kuruluşumuz Huhnseal şirketi tarafından tedarik edilen gıda sektörüne özel mekanik salmastralar, her zaman müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Her proje kendine özgü, yeni ve müşterinin taleplerini karşılayacak şekilde düşünülmüştür. Şirketimiz, özel destek programları ve kişiselleştirilmiş markalama yoluyla, müşterileriyle sağlam ortaklıklar kurmaktadır.

Gıda endüstrisi için mekanik salmastralar

Gıda sektörü için üretilen mekanik salmastralar, işlenen ürünün kirlenmesine neden olabilecek tortuların oluşmasını engelleyecek şekilde tasarlanmaktadır. Eğer pompanın içinde işlenen sıvının kalıntıları kalırsa, zaman içinde ürünü kirletebilecek küf ve bakteriler oluşabilir. Bu ihtimali önlemek amacıyla, örneğin tortuların birikmesini kolaylaştıracak keskin ve sivri kenarların ya da köşelerin olmaması gibi özelliklere sahip mekanik salmastralar tasarlanmıştır. Huhnseal tarafından üretilen bütün salmastralar, CIP (cleanable-in-place) garantisi altında, EHGD ve 3A şartlarına uygun şekilde tasarlanmakta, ayrıca malzemeler de müşterinin talebine göre Food Grade sertifikalı malzemelerden seçilmektedir.

Mekanik salmastraların uygulamaları, çeşitli üretim aşamalarında sıvıları aktarmak için kullanılan pompalar, malzemeleri homojen bir şekilde karıştıran karıştırıcılar ve doğru karışımı sağlayan mikserler dahil olmak üzere gıda işlemenin farklı aşamalarına kadar uzanır. Yiyecek, içecek ve ilgili ürünlerin hazırlanmasında önemli olan bu cihazlar, her türlü kontaminasyonu veya kalite düşüşünü önlemek için güvenilir mekanik contalar gerektirir. Bu bağlamda, Huhnseal tarafından geliştirilen mekanik contalar, karıştırıcıların ve mikserlerin en iyi şekilde çalışmasını sağlayarak hijyen ve ürün kalitesi açısından gerekli olan yüksek standartların korunmasına yardımcı olur.

GIDA SEKTÖRÜNDE KULLANILAN MEKANİK SALMASTRALARIN MALZEMELERİ

  • Food Grade malzemeleri

GIDA SEKTÖRÜNDE KULLANILAN MEKANİK SALMASTRALARIN ÖZELLİKLERİ

  • Yüksek güvenilirlik
  • Keskin kenar ve köşelerin bulunmaması

GIDA SEKTÖRÜNDE KULLANILAN MEKANİK SALMASTRALARIN KULLANIM ALANLARI

  • Gıda sektöründeki çalışmalara uygun pompalar
  • Mikserler
  • Karıştırıcılar
  • Santrifüjlü ayırıcılar
  • Kazınmış yüzeyli eşanjörler
  • Kurutucular
  • Eriticiler
A cosa sei intereİlgilendiğiniz konu?
Bir mesaj yaz*

TECH / SOLUTIONS / RESEARCH. STAY INFORMED.

Kayıt ol

© 2024 - Meccanotecnica Umbra S.p.A.

Developed by NUR Digital Marketing