KİMYA SEKTÖRÜ

KİMYA SEKTÖRÜ
Kimya sektörü için mekanik salmastralar

Meccanotecnica Umbra, özellikle hassas ve karmaşık bir sektör olan kimyasal tesislere uygun mekanik salmastraların üretiminde lider bir kuruluştur.

Şirketimiz, sektörün kritik gerekliliklerini karşılamak üzere yürürlüğe konulmuş olan tüm düzenlemelerin şartlarına ve üretim standarlarına uygun ürünler tasarlamaktadır.

Kimya sektörü için mekanik salmastralar
360°
HİZMET

Mekanik salmastralar, özel ihtiyaçları tam olarak karşılayacak çözümler sunmak için, müşteriye göre üretilebilmektedir. Meccanotecnica Umbra için müşterileriyle kesintisiz yenilik ve karşılıklı iyileştirme yolunda sağlam bir ortaklık kurmak son derece önemlidir.

Kimya sektörü için mekanik salmastralar

Kimya sektöründe kullanılan makinelerin pompalarında bulunan mekanik salmastraların tasarımında dikkat edilmesi gereken spesifik noktalar mevcuttur. Kimya sektöründe kullanılan mekanik salmastraların büyük bölümü, hem agresif, tehlikeli ve çevreyi kirletici sıvılarla çalışmaya uygun şekilde tasarlanmakta, hem de sıvıların çok yüksek sıcaklıklara çıkabileceği düşünülerek hazırlanmaktadır.

Bu nedenle sızdırmazlık sisteminin güvenilirliği ve emniyet seviyesi, tamamen işlevsel ve güvenli bir çalışma sağlayacak düzeyde olmalıdır. Bu amaçla salmastraların yapımında kimyasal açıdan inert malzemeler kullanılmakta ve kullanım amacına bağlı olarak alümin, PTFE, Kalrez veya FEP tercih edilmektedir.

KİMYA SEKTÖRÜNDE KULLANILAN MEKANİK SALMASTRALARIN MALZEMELERİ

  • Alümin
  • PTFE
  • Kalrez
  • FEP

KİMYA SEKTÖRÜNDE KULLANILAN MEKANİK SALMASTRALARIN ÖZELLİKLERİ

  • Agresif sıvılara dayanıklılık
  • Tehlikeli veya kirletici sıvılara dayanıklılık
  • Çok yüksek ısılara dayanıklılık

KİMYA SEKTÖRÜNDE KULLANILAN MEKANİK SALMASTRALARIN KULLANIM ALANLARI

Kimya sektöründeki çalışmalara uygun pompalar

A cosa sei intereİlgilendiğiniz konu?
Bir mesaj yaz*

TECH / SOLUTIONS / RESEARCH. STAY INFORMED.

Kayıt ol

© 2024 - Meccanotecnica Umbra S.p.A.

Developed by NUR Digital Marketing