YENİLENEBİLİR ENERJİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ
yenilenebilir enerji için mekanik salmastralar

Meccanotecnica Umbra Grubu, yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların ihtiyaçlarına özen göstermekte ve bu amaçla bu tesislere uygun mekanik salmastralar tasarlamakta ve üretmektedir.

yenilenebilir enerji için mekanik salmastralar
360°
HİZMET

Mekanik salmastralar, özel ihtiyaçları tam olarak karşılayacak çözümler sunmak için, müşterilerin ve termodinamik solar enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin taleplerine göre üretilebilmektedir. Meccanotecnica Umbra için müşterileriyle kesintisiz yenilik ve karşılıklı iyileştirme yolunda sağlam bir ortaklık kurmak son derece önemlidir.

HİDROGÜÇ
ÇÖZÜMLERİ
AKSİYAL MEKANİK SALMASTRA

AKSİYAL MEKANİK SALMASTRA

RADYAL MEKANİK SALMASTRA

RADYAL MEKANİK SALMASTRA

Meccanotecnica Umbra, Hidroelektrik, Kentsel/Endüstriyel ve benzeri sektörlerdeki çalışmaları için, Kanada’lı bağlı kuruluşu Fugesco şirketinin desteğini almaktadır. Bu şirket, şaft çapı 4 metreye kadar olan cihazlar için ısmarlama ve son teknoloji mekanik sızdırmazlık çözümleri üretmektedir. Bütün ürünler, müşterilerimizin özel ihtiyaçlarının karşılanması için yenilikçi çözümler bulma kapasitesine ve deneyimine sahip uzman ekipler tarafından tasarlanmakta ve üretilmektedir. Bu sektöre özel mekanik salmastralar, aşındırıcı sıvılara, çok yüksek ısılara ve basınçlara dayanabilecek düzeyde olmalı, dolayısıyla hem güvenilir, hem de son derece dayanıklı teknolojilerle üretilmelidir.

KONSANTRE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ
CSP

Meccanotecnica Umbra, CSP (Konsantre Güneş Enerjisi Santralleri) için özel bir döner mafsal sistemi geliştirmiştir. Bu teknoloji yeni değil. Mojave Çölü’ndeki SEGS tesisleri 80’li yıllarda, HTF (Isı Taşıyıcı Akışkan) ısı transfer sıvısı kullanılarak inşa edilmiştir. Yağ sızıntısı durumunda, tehlikeli ve yanıcı olan bu yağ, çevreyi zehirleyebilir. Bu nedenle MTU sıfır sızıntı sağlayan bir döner mafsal geliştirmiştir (patent beklenmektedir).
Nobel ödüllü Carlo Rubbia, bu tip tesislerin optimize edilmesi için bir fikir ortaya atmış ve hem çevreye verilen zararın azaltılması, hem de verimliliğin artırılması için HTF gibi eriyik tuzların kullanılabileceğini düşünmüştür.

Bu tip akışkanlar ekolojiktir ve 500 °C’nin üzerindeki sıcaklıklarda bile işleyebilir, ancak 240 °C’nin altındaki ısılarda katılaşmaktadır. MTU’nun döner mafsalı, bu problemi çözmek için patenti çıkmakta olan bir ısıtma sistemi tasarlamıştır. Ayrıca parabolik CSP teknolojisinin anahtar özelliklerinden biri, hem kolektörle hem de geçişte (çevrimin ortasında) bir SCA (Güneş Kolektör Bütünü) bağlanmasıdır. Esnek boru, özellikle de SCA sabit bir boruya bağlandığında, torsiyon (burulma) streslerine dayanabilmelidir, Bu durumda esnek borunun kullanım ömrü kısalır ve çok ağır arızalar yaşanabilir.
Döner mafsallar bu tip tehlikeleri tamamen önleyerek, bakım gerektirmeyen bir çözümle tesisin güvenilirliğini artırmaktadır.
Daha fazla bilgi için: solar@mtu-group.com

ERİYİK TUZ ÇÖZÜMLERİ
ERİYİK TUZ ÇÖZÜMLERİ
 YAĞ ÇÖZÜMLERİ
YAĞ ÇÖZÜMLERİ
A cosa sei intereİlgilendiğiniz konu?
Bir mesaj yaz*

TECH / SOLUTIONS / RESEARCH. STAY INFORMED.

Kayıt ol

© 2024 - Meccanotecnica Umbra S.p.A.

Developed by NUR Digital Marketing